W związku ze zwiększeniem liczby zachorować na COVID -19 na zajęciach obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. W sprawach pilnych oraz wynajmu sal prosimy o kontakt pod nr tel. 324301209 w godz. od 9.00 do 13.00

Historia Świetlicy w Rzuchowie

Świetlica w Rzuchowie powstała w 1998r. z inicjatywy Urzędu Gminy w Kornowacu, radnych oraz Rady Sołeckiej. Pierwszym instruktorem był mgr Radosław Łuszcz,a następnie Małgorzata Drzeniek.

Nasza świetlica ściśle współpracuje z Zespołem Szkolno Przedszkolnym w Rzuchowie, Radą Sołecką, a także z organizacjami wiejskimi takimi jak: KGW, OSP, LKS, Kółko Rolnicze .Razem organizujemy wiele imprez kulturalnych dla naszych mieszkańców.

Od stycznia 2006r świetlica w Rzuchowie została włączona do Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu i wspólnie z innymi placówkami z terenu naszej gminy rozwija swą działalność.

Każdy z mieszkańców może znależć dla siebie ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu. Działa wiele kół zainteresowań dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Można min. nauczyć się:  języków obcych, gry na gitarze, tańca w zespole tanecznym, jak również uczestniczyć w zajęciach logopedycznych, czy w zespole ludowym Rzuchowianki.

Podczas ferii i wakacji zapraszamy na ciekawe wycieczki i zawody sportowe.Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszej  świetlicy!


Instruktor prowadzący świetlicę:

Małgorzata Drzeniek