23 lutego 2017 15:33 | Aktualności

Rusza projekt "Razem po zdrowie!"

Niezmiernie miło nam poinformować, iż decyzją Euroregionalnego Komitetu Sterującego FM 2014-2020 w Euroregionie Silesia projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu pt. "Razem po zdrowie!" został zatwierdzony do dofinansowania. Wszystkie zaplanowane działania zrealizujemy wspólnie z czeskim partnerem Gminy Kornowac - gminą Vřesina.

W chwili obecnej podjęliśmy już konkretne kroki w kierunku realizacji projektu (m.in. zakup potrzebnego sprzętu) oraz zamknięte zostały najważniejsze sprawy organizacyjne.

Działania realizowane w projekcie to cykl spotkań, podczas których będzie można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat zdrowego trybu życia - zasad zdrowego odżywiania się, a także efektywnego wprowadzenia ruchu fizycznego w rytm życia codziennego. Ukażemy również w praktyce, jak zachowywać te zasady aby osiągnąć jak najlepsze efekty dla naszego zdrowia.

Czeka nas trzydniowa wycieczka do Ośrodka Rehabilitacyjno-wypoczynkowego w Ustroniu, gdzie podczas spotkań z ekspertami wysłuchamy wykładu nt. zdrowego trybu życia, weźmiemy czynny udział w zajęciach ruchowych: maratonie Zumby, warsztatach tanecznych. Wybierzemy się na Czantorię, a także do Parku Wodnego. Przewidziane zostały także zajęcia "dla ducha" czyli odprężenie przy muzyce relaksacyjnej. Podczas pobytu zostaną serwowane posiłki przygotowane ze zdrowych składników. Kolejnymi działaniami będą spotkania w Domu Kultury w Kobyli na maratonach sportowych: Fitness, Pilates i Zumby. W trakcie każdego z tych spotkań instruktorzy udzielą informacji na temat prowadzonych przez siebie zajęć oraz ich wpływu na organizm człowieka. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotują koktajle owocowo-warzywne, po czym nastąpi ich degustacja. "Hlucińsko-Vresińskie spacerowanie" to kolejne i ostatnie z działań jakie zostały zaplanowane w projekcie. Wspólny marsz malowniczymi terenami naszego czeskiego partnera rozpocznie się w Hlučínie, zakończy w gminie Vřesina.

Projekt adresowany jest do wszystkich osób dorosłych, mieszkańców gminy Kornowac i gminy Vřesina czy okolic, którzy zechcą dobrowolnie uczestniczyć w działaniach obejmujących kształtowanie prozdrowotnego i proekologicznego stylu życia. To osoby, które są zainteresowane zdrowym i pełnowartościowym jedzeniem, a także aktywnością fizyczną, która jest niezbędna nie tylko do utraty nadmiaru kilogramów, ale w ogóle do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Więcej informacji wkrótce.

Zdjęcia poniżej zostały zrobione podczas naszego ostatniego spotkania z przedstawicielami gminy Vřesina w środę, 22 lutego.

Aleksandra Pytlik