28 lutego 2017 15:26 | Aktualności

Tłusty czwartek w kole teatralnym

23 lutego młodzi aktorzy z naszego kola teatralnego "Na śląskim podwórku" mieli wyjątkowe zajęcia. Najpierw ubrali swoje kolorowe, bajkowe stroje i zagrali "Czerwonego Kapturka" w gwarze śląskiej. Wszyscy bardzo skupieni recytowali swoje teksty, ponieważ przeczuwali, że za chwilę czeka na nich słodka niespodzianka. Jak nakazuje zwyczaj tłustego czwartku w tym dniu należy jeść dużo i tłusto. Pączek to symbol, który każdy powinien skosztować. Nasi młodzi aktorzy mogli posmakować pączków z pysznym nadzieniem, posypanych cukrem pudrem lub polanych lukrem. Nasze spotkanie trwało bardzo długo, ponieważ opowiadaliśmy o zwyczajach tego wyjątkowego dnia, który zapowiada nadejście Wielkiego Postu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy z nami w każdy czwartek o godzinie 16.00 do Domu Kultury w Rzuchowie.

Małgorzata Drzeniek