10 kwietnia 2017 17:15 | Aktualności

Kiermasz Wielkanocny w Domu Kultury w Kobyli

Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu pod patronatem Wójta Gminy Kornowac po raz kolejny zorganizował Kiermasz Potraw i Ozdób Wielkanocnych. Przedświąteczne spotkanie odbyło się 7 kwietnia w Domu Kultury w Kobyli i przebiegło w przyjemnej atmosferze. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy – Grzegorz Niestrój, przedstawiciele biura Stowarzyszenia Lyskor, radni Gminy Kornowac oraz sołtysi, a także goście z Republiki Czeskiej, gminy Branka ze starostą na czele. W przedstawieniu, które odtworzyło tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych wystąpiły dzieci Domu Kultury w Rzuchowie. Dodatkowo zespół Rzuchowianki swoim śpiewem umilił czas spędzony na przedświątecznym spotkaniu. Na kiermaszu swoje wyroby prezentowały koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z terenu gminy. Wszystkie potrawy i wyroby rękodzielnicze na pięknie przystrojonych stołach były z pewnością wysokiej jakości i wartości artystycznej.

Maria Łomnicka