11 kwietnia 2017 09:13 | Aktualności

Grupa teatralna "Na śląskim podwórku" na rynku w Raciborzu

W sobotnie popołudnie na raciborskim rynku rozpoczęły się występy artystyczne w ramach trwającego jarmarku wielkanocnego. Obok znanych zespołów takich jak "Raciborzanie", "Żeńska Orkiestra Kameralna", "Młodzieżowa Orkiestra RCK" pod kierunkiem Henryka Krótkiego, "Krzanowickie Omy" z ZSZ w Krzanowicach, wystąpiła nasza grupa teatralna "Na śląskim podwórku" z przedstawieniem pod tytułem "Wielkanoc po Śląsku". Dziesięcioro młodych aktorów zaprezentowało swoje umiejętności. Posługując się płynnie gwarą śląską przedstawili tradycje i zwyczaje wielkanocne, które wielu z nas kultywuje do dziś. Barwne stroje oraz uśmiechy dodały całości oczekiwanego uroku i efektu. Widownia dobrze nas przyjęła o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie występów.

Małgorzata Drzeniek

Zdjęcia pochodzą z portalu naszraciborz.pl