12 kwietnia 2017 16:59 | Aktualności

XII Powiatowy Konkurs na Ozdobę Wielkanocną

Jak co roku tuż przed świętami Wielkanocnymi dzieci i młodzież  z Domu Kultury w Łańcach oraz z Gminnego Ośrodka Kultury w Kobyli wzięły udział w XII Powiatowym Konkursie na Ozdobę Wielkanocną organizowanym przez Muzeum w Raciborzu.Na konkurs zgłosiliśmy prace wśród których znalazły się kartki świąteczne, jajka oraz palmy wielkanocne. Technika wykonania  była dowolna więc uczestnicy konkursu mogli wykazać się pomysłowością oraz zdolnościami plastycznymi.W konkursie tym bierzemy udział od kilku lat i zawsze z jakimś sukcesem.W tym roku także szczęście do nas się uśmiechnęło, laureatami konkursu zostali, Jakub Głogiewicz zdobył II miejsce za palmę Wielkanocną oraz I miejsce za jajko zdobione techniką rytowniczą, Julia Kribus zdobyła III miejsce za jajko także zdobione technika rytowniczą oraz Wiktoria Wesper zdobyła wyróżnienie za jajko malowane woskiem.Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję, życzę dalszych sukcesów i dużo wspaniałych pomysłów. Serdecznie gratulujemy.
Wszystkie prace można zobaczyć na wystawie  w Muzeum w Raciborzu.
Daniela Widota