03 sierpnia 2017 10:09 | Aktualności

Zawody sportowe w Domu Kultury w Rzuchowie.

Co roku w okresie wakacyjnym GOK w Kornowacu organizuje zawody bilarda i tenisa stołowego. Dyscypliny te pozwalają rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, przewidywania ruchów przeciwnika oraz planowania własnych. Jednak głównym celem zawodów było kształtowanie u wychowanków ducha sportowej rywalizacji zgodnej z zasadami gry oraz szacunku dla przeciwnika. W tegorocznym spotkaniu sportowym zostało rozegranych kilkanaście pojedynków, które charakteryzowały się dużą zacientością i dość wysokim poziomem. W tenisie stołowym najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Lucek. Bardzo dobrze radziła sobie Patrycja Kura, która zajęła drugie miejsce, natomiast trzecie miejsce zdobył Robert Czogała. Gra w bilard była dość wyrównana, jednak najlepszą okazała się Patrycja Kura. Za nią uplasowali się Jakub Trepiak, Natalia Primus, Kamil Porwoł, a na trzecim miejscu Sebastian Morcinek. Nagrody w postaci medali i dyplomów dla zwycięsców ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu.

Maria Łomnicka