04 września 2017 16:43 | Aktualności

Zielona noc w Pogrzebieniu!

Po raz kolejny wychowawcy świetlic Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu zorganizowali dla dzieci "Zieloną noc". Dom Kultury w Pogrzebieniu pierwszego września doświadczył prawdziwego oblężenia. Bezpieczna i radosna zabawa tej nocy była podsumowaniem tegorocznych wakacji. Dla niektórych był to test na samodzielność dla innych pierwsza noc bez swoich najbliższych, ale za to z koleżankami i kolegami. Konkursy i skoczne zabawy przy muzyce przysporzyły dzieciom wiele uśmiechu i radości, ale także przyczyniły się do odgłosów rozchodzącego się po sali głodu. Na ratunek pospieszyły tosty z szynką, keczupem i ciągnącym się serem wypełniając wygłodniałe brzuchy. Po energicznych i żywiołowych pląsach każdy ułożył się na swoim materacu i zajadając popcorn oglądał ciekawe filmy. Tylko nieliczni z nich pokonali zmęczenie i dotrwali prawie do rana nie zmrużając oka. Rankiem po zjedzeniu śniadania dzieci uśmiechnięte, niekoniecznie wyspane wróciły do swoich domów. Zaplanowane przedsięwzięcie udało się znakomicie, ale przede wszystkim dostarczyło wszystkim niesamowitych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Maria Łomnicka