Aktualności

04 listopada 2017 19:09 | Aktualności

Przegląd zespołów artystycznych w Kobyli.

Ostatnie już niestety działanie w ramach projektu "Łączenie pokoleń poprzez przekazywanie tradycji śląskich w Gminie Kornowac" odbyło się w Domu Kultury w Kobyli. Podczas przeglądu zespołów artystycznych na kobylskiej scenie zaprezentowały się najlepsze głosy z naszej okolicy. 

 W przeglądzie udział wzięły następujące zespoły:


- Rzuchowianki,

- Melodia,

- Trojok,

- Dzimierzanki,

- Syryniczki,

- Gołężanki,

- Klika Machnika.


Ze wzdlędów zdrowotno- zawodowych nie wystąpił Kabaret Ciaproki z Rydułtów i zespół Kobylanki, nad czym bardzo ubolewamy i liczymy, że będzie nam dane usłyszeć ich wkrótce.

Repertuar występów był bardzo zróznicowany - od nut folklorystycznych, poprzez pieśni patriotyczne aż  do "Dwóch morg słońca". Prym w większości utworów wiodła nasza ukochana gwara. Kilka z grup popisało się nawet występami w autorskim repertuarze, który traktował o ich małych ojczyznach i ich sprawach. 

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury, aby pamiętały wspamiałą atmosferę panującą u nas i wracały do nas, aby raczyć słychaczy cudownymi głosami i promiennymi uśmiechami, które nie zchodziły z twarzy podczas wystepów.


                                                                                                                      Joanna Masarczyk


              Przeczytano: 473 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: