| | | AAA

28 listopada 2017 11:45 | Aktualności

Nasze pociechy też fedrujom!

Po raz pierwszy śmiałkowie z Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu wzięli udział w konkursie gwary, pt. Fedrowani w gotce". 8 edycja konkursu odbyła się w piątkowy poranek w Wodzisławskiem Centrum Kultury, a orgaznizatorem było Stowarzyszenie Vladislavia wraz z WCK. Konkurs ma na celu promocję tradycji śląskich oraz naszej pięknej gwary, a wszyscy uczestnicy wystepują w pięknych regionalnych strojach. Występ na tak znanej scenie był dla naszych dzieci niezwykłym przeżyciem oraz cennym doświadczeniem. Z Wodzisławia Śl. przywieżliśmy pamiątkowe dyplomy, niezapomniane przeżycia oraz słodkie wspomnienie pysznego kołocza. Wszystko to na długo zapadnie nam w pamięci, oraz da motywację do przygotowań do przyszłorocznego konkursu.

Małgorzata Drzeniek