| | | AAA

03 grudnia 2017 21:30 | Aktualności

Rozświetlenie choinki w Brance u Opavy

Rozświetlenie choinki" w Brance u Opawy jest ważnym świętem, które na terenie Czech obchodzone jest, co roku symbolizując miłość, a przysłaniając demony wrogości i zazdrości. W tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu zorganizował wyjazd z projektu pod nazwą „ Z tradycja, kulturą i smakiem”, aby razem z czeskim partnerem wziąć udział w tak ważnym dla nich wydarzeniu. Sześćdziesięciu uczestników z terenu gminy Kornowac na czele z wójtem Grzegorzem Niestrojem oraz sekretarzem Radosławem Łuszczem, spędziło wyjątkowe popołudnie, które w wyraźny sposób przybliżyło tak bardzo wyczekiwany czas świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło gorącej kawy, słodkich pierników, a także pięknych świątecznych ozdób, które dekorowały czeskie stragany. I choć mroźna pogoda dawała się we znaki nie przeszkodziła muzyce i śpiewom, które wprowadziły wyjątkowy nastrój, a rozświetlona choinka ogrzewała wszystkich swym ciepłym blaskiem.

Maria Łomnicka