06 grudnia 2017 20:46 | Aktualności

Mikołajowy orszak zawitał do Kobyli.

Tradycji stało się zadość i w Domu Kultury w Kobyli znowu zagościł Św. Mikołaj. W tym roku przybył do nas ze Śnieżynką Malinką i Elfem.

Na spotkanie z Mikołajem przybyło ponad 120 dzieci z Gminy Kornowac wraz z opiekunami.

Oczekiwanie na gościa honorowego wypełnione było tańcami, zabawą i śpiewem. W zabawy i śnieżynkowe zadanie zostali wciągnięci nawet rodzice, którym udzieliła się wesoła atmosfera.

Każde dziecko otrzymało paczkę słodkości od Mikołaja, a jego pomocnicy częstowali dzieci watą cukrową oraz tworzyli dla naszych pociech przecudowne zwierzaki z baloników. W Kobyli doszło do istnej eksplozji dziecięcej radości. Jeszcze długo po pożegnaniu specjalnego gościa, dzieci nie chciały wracać do domów, opowiadały o tym, co usłyszały od Mikołaja i bawiły się w najlepsze.

Spoktanie z Mikołajem zostało zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu. Już dziś zapraszamy za rok, ponieważ jesteśmy pewni, że Św. Mikołaj znowu odwiedzi wszystkie grzeczne dzieci z naszej gminy.

Joanna Masarczyk