18 grudnia 2017 23:04 | Aktualności

Czas świątecznej magii na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Kornowacu!

W tym roku Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany był przez Wójta Gminy Kornowac oraz Gminny Ośrodek Kultury, który wspólnie z czeskim partnerem gminą Branka u Opavy realizowali kolejne działanie projektu „Z tradycją, kulturą i smakiem”.

Wśród świątecznych choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców gminy i zaproszonych gości czekało moc świątecznych atrakcji. Na samym początku magiczny klimat wprowadziły niezwykłe występy artystyczne najmłodszych oraz koncerty świąteczne w wykonaniu Rzuchowianek i zespołu „Łan”. O smakowite potrawy między innymi przepyszne pierogi, ryby w galarecie, sałatki śledziowe, barszcz z uszkami, czy paszteciki zadbały Panie z Kół Gospodyń i Stowarzyszeń, które oferowały swoje specjały na pięknie przystrojonych stołach. Do pań dołączyły również dzieci, które biorąc udział w warsztatach częstowały wszystkich dookoła własnoręcznie lukrowanymi piernikami. Dodatkowo fani rękodzieła mogli zakupić niesamowite wyroby, ręcznie zrobione stroiki, choinki czy artykuły dekoracyjne. Jednym słowem każdy, kto niedzielne popołudnie spędził na kiermaszu w Kornowacu na pewno poczuł radosną atmosferę tak bardzo wyczekiwanych świąt Bożego Narodzenia.

Maria Łomnicka