04 lutego 2018 22:19 | Aktualności

Pogrzebanie basa

W sobotę w gminie Branka u Opavy odbyło się ostatnie działanie projektu ”Z tradycją, kulturą i smakiem”-„Pogrzebanie basa”. Mieszkańcy Gminy Kornowac udali się do swoich czeskich sąsiadów, aby razem z nimi uczestniczyć w wyjątkowej zabawie ostatkowej kończącej karnawał. Podczas zabawy karnawałowej sala Domu Kultury wypełniona była po brzegi atmosferą życzliwości z wielką dozą pogodnego i radosnego nastroju. Nie zabrakło także młodego pokolenia, które żegnając się na czas postu z zabawą zaprezentowało wyjątkowy taniec brzucha. Na scenie wystąpiły także panie zespołu Rzuchowianki, które tańczyły i śpiewały pieśni ludowe. Dużo pozytywnych emocji dostarczyła loteria fantowa z niezwykle wyjątkowymi i cennymi nagrodami.

Obrzęd grzebania basa był jednak kulminacyjnym punktem programu tegorocznej ostatniej karnawałowej zabawy, na którą warto było się wybrać, by zobaczyć ten unikalny obrzęd, który rozpoczyna się przed północą.

Maria Łomnicka