05 lutego 2018 21:00 | Aktualności

Wszechstronne i pracowite "Rzuchowianki"

Zakończenie starego oraz początek nowego roku to bardzo pracowity czas dla naszego zespołu. Pod koniec listopada pożegnałyśmy nasza koleżankę Łucję Wojaczek, która od założenia  zespołu była jego członkinią.

23 listopada „Rzuchowianki” zaśpiewały dla jubilatów z Gminy Kornowac.

Zespół uczestniczy także w projekcie ,,Z tradycja, kulturą i smakiem”, który realizuje GOK Kornowac, dlatego 3 grudnia pojechałyśmy na występ kolędowy  do Branki u Opavy. Kolędy naszego zespołu umiliły także spotkanie seniorów z parafii we Pstrążnej, które odbyło się 14 grudnia w OSP Dzimierz.

17 grudnia - Kiermasz Bożonarodzeniowy  w Kornowacu- to wyjątkowa okazja, gdzie nasz zespół zaprezentował się w repertuarze kolędowym, a także  zagrałyśmy w jasełkach razem z dziećmi z grupy teatralnej GOK. Śpiewanie kolęd na Pasterce  to już tradycja dla „Rzuchowianek”, jak co roku  kolędowałyśmy na tej wyjątkowej Mszy Św. w kościółku na Lęgowie.

14 stycznia nasz zespół po raz pierwszy został zaproszony na uroczyste kolędowanie do Kościoła Św. Jadwigi w Markowicach. Następnego dnia naszego występu mogli posłuchać seniorzy z Brzezia.

16 stycznia to debiut aktorski „Rzuchowianek” w konkursie jasełek w Radlinie, gdzie wraz z dziećmi z grupy teatralnej wystąpiły na dużej scenie.

18 stycznia brałyśmy udział w przeglądzie kolęd w DK w Kobyli, gdzie wraz z innymi zaproszonymi zespołami  zaśpiewałyśmy dla małego Dzieciątka.

Miesiąc styczeń był bardzo wyjątkowy dla naszego zespołu, a to za sprawą Remigiusza Raczki i jego autorskiego programu, który nagrywał w rzuchowskim Domu Kultury. „Rzuchowianki” wystąpiły przed kamerą ze swoim ludowym repertuarem. Jak przystało na pracowite „Rzuchowianki”, jeszcze w tym samym dniu wieczorem zaśpiewały kolędy w Czyżowicach.

27 stycznia to ostatni występ kolędowy naszego zespołu w kościele parafialnym w Pstrążnej.

Bardzo pracowity czas występów zakończyłyśmy 3 lutego w Brance u Opavy. „Rzuchowianki” wystąpiły z repertuarem ludowym oraz wzięły udział w przedstawieniu pt. ,,Pogrzebanie basa". Było to ostatnie działanie projektu ,,Z tradycja, kulturą i smakiem".

Obecnie panie uczą się nowych utworów i przygotowują się do następnych występów. Dziękujemy wszystkim za zaproszenia, ciepłe słowa, oraz za oklaski, a Waldemarowi Świerczkowi za prowadzenie muzyczne naszego zespołu.

Małgorzata Drzeniek