| | | AAA

22 marca 2018 12:16 | Aktualności

Kiermasz wielkanocny 2018

Gminny Kiermasz Potraw i Ozdób Wielkanocnych 2018 zorganizowany przez nasz ośrodek kultury już za nami. Wydarzenie to swoim patronatem objął Wójt Gminy Kornowac Grzegorz Niestrój.

Swoją obecnością zaszczycili Nas znamienici goście, m.in. przedstawiciele naszej gminy, sołtysi a także delegacja partnerskiej Gminy Branka u Opavy, oraz niezliczone grono mieszkańców.

Jak co roku, było smakowicie, wesoło i kolorowo. Tradycyjnie już, swoje umiejętności kulinarne pokazały Panie zrzeszone w kołach gospodyń oraz stowarzyszeniach działających na terenie Gminy Kornowac.

Podczas kiermaszu rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszy pasztet wielkanocny. Najlepszym okazał się, według jury, pasztet przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń w Kobyli.

Świąteczny charakter podkreśliły występy artystyczne. Trupa teatralna "Na śląskim podwórku" przedstawiła wielkanocne obrzędy i tradycje w gwarowym przedstawieniu, a Panie z zespołu "Rzuchowianki", zachwyciły występem wolkalnym, przybliżając nas do wiosny.

Joanna Masarczyk