25 maja 2018 22:56 | Aktualności

Razem tworzymy Rodzinę!

Festyn rodzinny w Kornowacu juz za nami, kto nie był niech żałuje.

Właśnie pod hasłem "Razem tworzymy Rodzinę" odbyło się to wspaniałe wydarzenie w sercu Naszej Gminy. Nikt już nie ośmieli się stwierdzić, że w Sołectwie Kornowac nic sie nie dzieje. Wreszcie się dzieje i to dzięki ludziom, którzy z pasją i poświęceniem angażują się na rzecz naszej społeczności.

Mieliśmy kilka okazji do świętowania: po pierwsze Dzień Matki, nasze pociechy zjawiły sie z najukochańszymi osobami na świecie, wręczyły im kwiatki i pokazały swoje umiejętności, które szlifują w murach Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu.

Dzieci pokazały swoje umiejętności gry na gitarze, które szlifują pod okiem Pana Dawida Korniluka, talenty taneczne wydobywa z naszych pociech Pani Martyna Wieczorek, a perełki wokalne i aktorskie odkrywa Pani Małgorzata Drzeniek.

Drugą okazją do świętowanie był czekający nas niebawem Dzień Dziecka, niespodzianką dla najmłodszych był przyjazd podpoiecznych z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu, którzy zapewnili wszystkim wspaniałą zabawę i niezapojmniane wrażenia.

Mieliśmy jeszcze jeden ważny powód, aby spotkac sie w Kornowacu- wreszcie po remoncie została otwarta świetlica.

W tym miejscu należą się podziekowania dla Pana Wójta Gminy Kornowac Grzegorza Niestroja za inicjatywę oraz wszelką pomoc i zaangażowanie w poprawę warunków panujących w naszej świetlicy. Szczególne podziękowania płyną również do Pani Wiesławy Bochynek, dyrektor GOK Kornowac za wsparcie, środki i okazaną pomoc.

Dzięki staraniom i ogromnemu zaangażowaniu Pani Małgorzaty Drzeniek oraz Wiesławy Bochynek i wsparciu firmy Rameta pozyskaliśmy dla naszych podopiecznych nowe, piękne meble, które idealnie wpasowały sie w wyremontowane wnętrza. Teraz w Kornowacu będzie miało swoją nową siedzibę Stowarzyszenie "Prężny Kornowac", Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, PTTK Kornowac i juz niebawem zacznie funkcjonować siłownia.

Dziękujemy Panu Piotrowi Tomali, sołtysowi Kornowaca i prezesowi Stowarzyszenia Prężny Kornowac w jednej osobie, ponieważ jego pomoc i wsparcie są nieocenione, oraz Członkiniom Stowarzyszenia, Państwu Krzemień - właścicielom piekarni w Kornowacu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły sie do tego, aby w Kornowacu wreszcie zaiskrzyła nadzieja na zmiany, na lepsze jutro, aby wreszcie poczuć się tu jak u siebie, w drugim domu.

Współorganizatorem festynu były uczestniczki projektu "Sukces na szpilkach" pod patronatem LGD Lyskor oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, za wszelki wkład i pomoc dziękujemy.

Joanna Masarczyk