| | | AAA

18 września 2018 09:48 | Aktualności

Europejskie Dni Dziedzictwa w Rzuchowie

Zrujnowany pałacyk w Rzuchowie wreszcie odżywa i wspaniale rokuje na przyszłość.

Byliśmy tego świadkami podczas odbywającego się tu pikniku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Podczas imprezy roztał rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci na namalowanie pałacu. Zarówno konkurs jak i piknik był przygotowany we współpracy Fundacji im. H. Himmla Na Rzecz Ochrody Dóbr Kultury z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kornowacu. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy talentu i dziękujemy za wytrwałość w tworzeniu swoich prac podczas warsztatów oraz kreatywność i nietuzinkowe podejście do tematu.

Wreszcie tak piękne miejsce, ze wspaniałą historią, zaczyna podnosić sie z ruin i jest nadzieja, że w przyszłości znowu będzie tętniło życiem i będzie miejscem spotkań kulturalnych społeczności całego regionu i nie tylko.

A to wszystko za sprawą właścicieli pałacu Państwu Gladyszom oraz wielkim staraniom dyrektor fundacji Ewy Mackiewicz. Cała społeczność Rzuchowa oraz całej Gminy Kornowac czeka na moment, kiedy pałacyk znów będzie ozdobą i chlubą, którą można promować w świecie.

Joana Masarczyk