| | | AAA

25 września 2018 20:49 | Aktualności

"Koło Buku 2018"

W ubiegłą niedzielę autobus wypełniony tylko uzdolnionymi dziećmi i dorosłymi Gminy Kornowac wyruszył w stronę Rud Raciborskich. Zespoły wokalne Rzuchowianki i Łan oraz grupa teatralna "Na sląskim podwórku" wystapili w I Edycji Festiwalu Artystycznego Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Rybnickiej, Raciborskiej i Wodzisławskiej "KOŁO BUKU 2018" Festiwal odbywał się w urokliwym amfiteatrze Buk.

Nasze występy pokazały jak wspaniale można współpracować i uzupełniać się w swoich przedsięwzięciach- śpiewające Panie wywodzące się z koła gospodyń mogą ubarwić i uzupełnić swoimi głosami przedstawienie teatralne, można doskonale połączyć różne spojrzenia i poglądy na tradycję śląską, a zjednoczone siły różnych pokoleń zawsze przyniosą sukces, przyjemność i satysfakcję z tego, co się chce przekazać.

Niezmiernie miło Nam poinformować, że wszyscy reprezentanci Naszej Gminy zostali nagroszeni na festiwalu:

Zespół Łan- 1 nagroda w kat. piosenka,

Grupa "Na śląskim podwórku" z Rzuchowiankami- 1 nagroda w kat. scenka obrzędowa,

Zespół Rzuchowianki- Grand Prix całego festiwalu.

Gartulujemy!

Joanna Masarczyk