Aktualności

26 lipca 2019 07:15 | Aktualności

Niekonwencjonalny Ogród Zoologiczny w Ustroniu

    Zbliżając się powoli do półmetka wakacji odwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek w Beskidzie Śląskim. 

    W nowatorski sposób pozwolono tam obcować z dziką naturą na tle starodzewia bukowego. W tym jedynym w swoim rodzaju parku można spędzić czas z m.in: danielami, muflonami, które spacerują pomiędzy zwiedzającymi oraz trzymanymi w zagrodach: jenotami, sarnami, jeleniami i dzikami, a przede wszystkim majestatycznymi żubrami w praktycznie naturalnych warunkach.

     Bezsprzecznie największą atrakcją ogrodu są loty ptaków drapieżnych i sów prowadzone bezpośrednio nad głowami odwiedzających przez wykwalifikowanych sokolników. 

     W części edukacyjnej można zaznajomić się z florą i fauną, a także zobaczyć eksponaty w Centrum Przyrodniczo-Leśnym. Natomiast w strefie rekreacji uwagę najmłodszych przyciąga ruchoma ekspozycja znanych bajek.

     W drodze powrotnej w celu wyciszenia i złapania oddechu od trudów dnia codziennego zatrzymaliśmy się na Równicy, by nie tylko podziwiać niesamowite widoki, ale też usłyszeć ciekawostki od naszego przewodnika: prezesa Gminnego Koła PTTK w Kornowacu pana Andrzeja Titarenkow, który skrupulatnie i wieloaspektowo podzielił się z nami swoją ogromną wiedzą.


Judyta Gabryś 

Przeczytano: 285 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: