09 sierpnia 2019 08:18 | Aktualności

Bajeczny zamek pszczyński i zaczarowane ogrody Kapias

Sierpniowe wyprawy z  GOK-iem z impetem rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

Renesansowa dwupiętrowa budowla z krużgankami oczarowała nas oryginalnym wyposażeniem wnętrz z przełomu XIX / XX wieku.  Dzięki niezmienionej po dzień dzisiejszy aranżacji, kolorach i złoceniach poczuliśmy unikalny klimat tamtych czasów.

W gotyckich podziemiach arystokratycznej rezydencji odkryliśmy ukrytą  przed oczami ciekawskich zbrojownię z autentycznym uzbrojeniem z okresu od XVI po początek XX wieku.

Kolejnym punktem programu były Ogrody Kapias w Goczałkowicach: prawdziwy raj na ziemi dla miłośników ogrodnictwa. Miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić osobiście, by docenić całe piękno zgromadzonych tam roślin.

Na końcu wycieczki na najmłodszych czekała niespodzianka: Park Linowy Runway Concept, gdzie w bezpiecznych warunkach mogły aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i poczuć przypływ adrenaliny. Podczas wspinaczki i pokonywania przeszkód nie zabrakło też śmiechu i dobrej zabawy.

Judyta Gabryś