30 października 2019 10:16 | Aktualności

Koncert laureatów Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej

30 października w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu odbył się finał podsumowujący konkursy plastyczny, muzyczny oraz recytatorski w ramach XII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej 2019.
Jako organizatorzy konkursu recytatorskiego gościliśmy u siebie ponad 40-sto osobową grupę uczestników z której aż pięcioro startujących z naszej gminy zostało laureatami wielkiego finału. Podczas uroczystości finałowej pamiątkowe dyplomy oraz nagrody otrzymały następujące osoby:
Dominik Gembalczyk ze Szkoły Podstawowej z Pogrzebienia zdobył trzecie miejsce natomiast jego szkolna koleżanka Martyna Adamczyk otrzymała wyróżnienie. Na trzecim miejscu uplasował się także Fabian Dąbrowski ze Szkoły Podstawowej z Kobyli oraz Hanna Scheithauer, której także zostało przyznane wyróżnienie. Nie obyło się bez wyróżnienia dla Bartosza Karwackiego, który reprezentował nasz Gminny Ośrodek Kultury.

Wielką przyjemnością było dla nas po raz kolejny usłyszeć najlepsze interpretacje utalentowanych dzieci Gminy Kornowac. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.
Maria Łomnicka