06 listopada 2019 15:25 | Aktualności

Wieczór pełen wzruszeń.

Wieczór 5 listopada 2019 r. na długo pozostanie w pamięci młodych aktorów a to za sprawą uczty artystycznej, którą przygotowała Dyrektor MDK w Raciborzu Pani Agnieszka Busuleanu - Jaksik.
Do godziny 17.00 sala widowiskowa Domu Kultury w Rzaciborzu wypełniła się po brzegi. Na deskach MDK zaprezentowali swoje talenty wokaliści, recytatorzy oraz dwie grupy teatralne: ,,Czwarta ściana 2" pod kierownictwem A. Busuleanu - Jaksik i nasza grupa ,,Na śląskim podwórku" z DK w Rzuchowie.
Martyna Fura, Dominik Gembalczyk oraz Bartosz Karwacki przedstawili utwory z konkursu recytatorskiego w ramach XII Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej 2019.
Najwięcej wzruszeń widzom dostarczył spektakl ,,Rubinek" wystawiony przez grupę teatralną ,,Czwarta ściana 2". Przepiękna historia opowiedziana przez autora A. Barcisia uczy ludzi tolerancji oraz wyzwala ciepłe i przyjacielskie uczucia.
Gratulujemy wszystkim utalentowanym artystom, którzy wystąpili na Wieczorze Teatralnym w MDK w Raciborzu.
Małgorzata Drzeniek