30 stycznia 2020 22:56 | Aktualności

Radosne pieśni bożonarodzeniowe zabrzmiały w DK w Kobyli

GOK Kornowac wpisując się w unikalny zwyczaj kolędowania w środę 29 stycznia  zaprosił wszystkich do Domu Kultury w Kobyli na wyjątkowy koncert najsłynniejszych kolęd i przepięknych pastorałek.

Spotkanie zainaugurował zespół "Łan" pod kierunkiem Henryka Gaszki, który wprowadził zgromadzonych słuchaczy w świąteczny nastrój prezentując kilka najpopularniejszych kolęd i  świątecznych piosenek we współczesnych aranżacjach.
    Jako drugi na scenie pojawił się zespół   "Rzuchowianki" pod kierunkiem Waldemara Świerczka.
    Zebrani goście  mieli okazję wysłuchać pastorałek, które na stałe wpisały się w piękny zwyczaj kolędowania, a także anglojęzycznych piosenek w polskim wydaniu.
     W zimową atmosferę wprowadził słuchaczy Chór Brzezie z parafii św. ap. Mateusza i Macieja pod kierunkiem Aleksandry Gamrot, który oczarował zgromadzonych znakomitym śpiewem i zabrał ich w niesamowitą muzyczną  podróż od tradycyjnych polskich kolęd po współczesne utwory muzyki świątecznej.
     Na zakończenie występu publiczność została poproszona o włączenie się do wykonania najpiękniejszej i zarazem najbardziej znanej na świecie kolędy, jaką jest bezsprzecznie "Cicha noc".

Judyta Gabryś